banner górny z mini logo centrum ezoterycznego Cud w Krakowie
 
 
 

Kurs Feng Shui I

chińska sztuka aranżacji przestrzeni

Feng shui jest starochińską nauką, a zarazem i sztuką, dbania o własne otoczenie tak, by żyło się w nim dostatniej, zdrowiej i szczęśliwiej. Jest nauką, gdyż wypracowała sobie własną metodykę badań i zbierania danych, gdyż posługuje się specyficznymi narzędziami oraz ponieważ dorobiła się wyspecjalizowanej kadry. Sztuką jest zaś dlatego, że na podstawie wcześniej zebranych danych można w jej ramach dokonać wielu, czasami znacznie różniących się realizacji, które zależne są od inwencji twórczej projektanta lub wykonawcy.

W feng shui zawsze za równie ważne uznawano wartości racjonalne jak i te, które umykają bezpośredniej percepcji zmysłowej. Związane jest to z tym, że chińska sztuka dbania o własne otoczenia opiera się na znajomości przyrody, psychiki ludzkiej i wierzeń religijnych. Stąd w feng shui obok w pełni uznawanych przez ludzi wychowanych w kulturze Zachodu zasad architektury, budownictwa, geografii, ergonomii, ogrodnictwa, psychologii i innych, można także znaleźć elementy różdżkarstwa, astrologii, magnetyzmu ziemskiego, a nawet magii.

Według Chińczyków, każdy obiekt użytkowany przez człowieka ma swoje feng shui z tym tylko, że jeden dobre, a inny złe. Obiekty z lepszym feng shui bardziej sprzyjają człowiekowi niż budynki, w których feng shui pozostawia wiele do życzenia.

Efekty stosowania feng shui, mimo że nie często odczuwane są natychmiast, warte są starania się, a nawet walki o nie. Komu bowiem nie zależy na nawet ogólnie rozumianych: zachowaniu lub poprawie zdrowia, dostatnim życiu, życiu bez nadmiaru stresów i kłopotów, na właściwych relacjach międzyludzkich, na cieszeniu się radością życia, na zwiększeniu efektywności pracy czy na wspomożeniu indywidualnej i grupowej kreatywności?

Jak wierzą Chińczycy, twórcy, propagatorzy i zwolennicy feng shui, służyć lub w ten czy inny sposób szkodzić może niemalże wszystko. Może to być okolica, w której przyszło komuś zamieszkać, a może sam budynek, w którym przebywa kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Może to być rozmieszczenie pokoi, samo wejście do budynku lub poszczególnych pomieszczeń, a nawet kształty lub kolory tego wszystkiego, co go otacza, z czym nieustannie się styka. Mogą to być zdarzenia zarówno widzialne te, niedostępne ludzkiej percepcji. System ten, który odnosi się nie tylko do architektury zewnętrznej i wewnętrznej, lecz dotyczy także psychologii szczęścia zwykłego człowieka, który czy tego chce, czy nie, musi żyć pod dachem, oraz który, często bezwiednie wchodzi w relacje z najróżniejszymi przedmiotami, kształtami, kolorami, fakturami i co tam jeszcze wymyślimy. Choć z tego zaś wynika, że niełatwo być prawdziwym znawcą feng shui, to jednak na pewno warto się choćby pobieżnie zapoznać się z tym niezwykłym systemem wpływania na własny los.

Prowadzi: Mistrz Feng Shui Jacek Kryg - kulturoznawca, religioznawca, filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem. Podróżnik po Dalekim Wschodzie i propagator kultury chińskiej zarówno w strukturach formalnych jak i nieformalnych. Autor około czterystu publikacji, w tym książek: Życie jako cel, Filozofia i mistyka Wschodu, Siła symboli i talizmanów Wschodu, Astrologia chińska – podręcznik, Natychmiastowe opanowanie stresu jak również corocznych analiz astrologicznych, feng shui i ba zi. Współautor I Ching. Księga wróżb. Tłumacz książek i artykułów poświęconych Wschodowi, w tym: Umysł ninja, Elementy Feng Shui, Elementy Tai chi, Kryshnamurti Rozmowy z samym sobą, Sztuka duchowego uzdrawiania, współtłumacz książek Lillian Too Feng Shui, Praktyczne zastosowania Feng Shui i Feng Shui Wędrującej Gwiazdy, Kryshnamurti Księga Życia. Redaktor prowadzący serie wschodnie oraz doradca Wydawnictwa REBIS. Prekursor popularyzacji wiedzy o kulturze chińskiej. Tłumacząc książkę Elementy feng shui, jako pierwszy przybliżył ten temat polskiemu czytelnikowi. Obecnie konsultant i wykładowca feng shui, zarówno w kraju jak i na całym świecie, w jej najbardziej oryginalnej formie z pełnym uwzględnieniem astrologii chińskiej i I Chingu. Absolwent elitarnej szkoły YCH Center of Excellence w Kuala Lumpur. Uczeń Wielkiego Mistrza Yap Cheng Hai. Twórca Studium Bez Granic upowszechniającego szeroko rozumianą kulturę Wschodu. Od 2006 roku jako jedyny przedstawiciel Zachodu zasiada w ścisłym zarządzie INTERNATIONAL FENG SHUI ASSOCIATION (IFSA) z siedzibą w Singapurze.

Termin: 24.02.2016 (Środa) godz.18:30 – 20:00 Chiński Nowy Rok - Analiza Roku Małpy Poczytaj więcej nt wykładu otwartego

27 – 28 lutego (sobota, niedziela) Kraków, Profesjonalne feng shui poziom I, cena 400 zł

9 – 10 kwietnia, Kraków, Profesjonalne feng shui poziom II, cena 400 zł

Prosimy o wcześniejsze zapisy potwierdzone zaliczką cud@cud.com.pl
Miejsce: Centrum Seminaryjne CUD Mały Rynek 4
więcej na stronie: www.szkolabezgranic.pl